      • Baumer Sensor OGUM 030P8002/S35L
      1/1
      ✔ In Stock (Can ship in 5-7 days)
      Quantity
      MOQ : 1
      Payment Methods
      • Online Support 24/7
      • 12 Months Warranty for New Products
      • 30 Days Money Back Guarantee
      • Specifications
      • Q&A
      • Reviews
      BAUMER ELECTRIC 11158869
      voltage supply range +Vs: 10-30 VDC
      current consumption max. (no load): 30 mA
      output circuit: PNP
      output function: light/dark operate switchable
      output current: Less than 200 mA
      voltage drop Vd: Less than 2.8 VDC