- a
- b
- c
- d
- e
- f
- g
- h
- i
- j
- k
- l
- m
- n
- o
- p
- q
- r
- s
- t
- u
- v
- w
- x
- y
- z
- 3
- 7
Fast Track to a Quote
Fast Track to a Quote


Certification | Testing
Factory Certified
Refund guarantee
24h refund guarantee
Secure Payment
PayPal Verified

100% Original
Genuine OEM Parts
Fast Delivery
Shipped via FedEx / DHL / UPS
12-Month Warranty
Worry-Free Coverage
Secure Packaging
Safe & Reliable
5,000+ Global Suppliers
Trusted by Professionals
Send us your model numbers or nameplate details.
We will match your request with our 5,000+ verified suppliers and issue a quotation.
| Type | Keypad modules |
| Description | X2X keypad module, white aluminum, 5 B&R illuminated ring keys, with 4-color illumination: Green, yellow, red, white (4 keys) / green, yellow, red, blue (1 key), X2X interface, 24 VDC, terminal blocks included in delivery, width suitable for 7" Power Panel T/C |
| LEDs | 1x Run (green), 1x Error (red) |
| CE | Yes |
| UL | cULus E115267,Industrial control equipment |
| HazLoc | - |
| Nominal voltage | 24 VDC ±25%, galvanically isolated |
| Inrush current | Max. 20 A for < 1 ms |
| Power consumption | Max. 0.35 A |
| Degree of protection per EN 60529 | Front: IP65,Back: IP20 |
| Degree of protection per UL 50 | Front: Type 4X indoor use only |
| Operating temperature | 0 to +50°C |
| Material | Plastic |
| Frame | Plastic |
| Design | White aluminum |
| Panel overlay Material | Polyester |
| Gasket | Flat gasket around display front |
| Dimensions | Width 197 mm,Height 52 mm,Depth 40.4 mm |
| Weight | 147 g |
A: International orders may be subject to customs duties, taxes, and import fees levied by the destination country. These charges are the responsibility of the recipient and are determined by the customs authorities. It's advisable to check with your local customs office for information on potential fees before placing an international order.
A: Yes, for upcoming popular products, we often offer pre-order options. You can find pre-order information on the product page and follow the instructions to place a pre-order.
A: We cannot offer a refund if the price of your purchase decreases. However, within a certain period of time, we can provide you with a certain amount of discount coupons as compensation.
Mar 09, 2022