- a
- b
- c
- d
- e
- f
- g
- h
- i
- j
- k
- l
- m
- n
- o
- p
- q
- r
- s
- t
- u
- v
- w
- x
- y
- z
- 3
- 7
Fast Track to a Quote
Fast Track to a Quote




Certification | Testing
Factory Certified
Refund guarantee
24h refund guarantee
Secure Payment
PayPal Verified

100% Original
Genuine OEM Parts
Fast Delivery
Shipped via FedEx / DHL / UPS
12-Month Warranty
Worry-Free Coverage
Secure Packaging
Safe & Reliable
5,000+ Global Suppliers
Trusted by Professionals
Send us your model numbers or nameplate details.
We will match your request with our 5,000+ verified suppliers and issue a quotation.
| Type | Inverter modules |
| System | ACOPOSmicro |
| Description | ACOPOSmicro inverter module, POWERLINK interface, 1x EnDat 2.2, 24-64 VDC ±25% power supply, 1 motor connection, 8 A continuous current, 2 digital inputs 24 VDC, sink, can be used as trigger inputs, 1 digital output 24 VDC, 1 A, order terminal blocks and encoder backup battery 80XB120A2.36-00 separately! |
| B&R ID code | 0xB01C |
| Status indicators | POWERLINK, operating state, module status, motor information |
| Module run/error | Yes, using LED status indicator and software |
| Module temperature / Cooling unit temperature | Yes, using software |
| Motor status | Yes, using LED status indicator and software |
| POWERLINK | Yes, using LED status indicator |
| CPU - 24 VDC power supply | No |
| CPU - Power supply | Yes |
| CPU - Motor connection | Yes |
| CPU - Digital inputs | Yes |
| CPU - Trigger inputs | Yes |
| CPU - Enable inputs | Yes |
| CPU - EnDat 2.2 interface | No |
| CPU - Motor holding brake | No |
| CPU - POWERLINK | Yes |
| CE | Yes |
| Functional safety | Yes |
| UL | cULus E225616,Power conversion equipment |
| EAC | Yes |
| KC | Yes |
| Degree of protection per EN 60529 | IP20 |
| Operating temperature | 0 to 45 °C |
| Operating Relative Humidity | 5 to 85 %, non-condensing |
| Mounting/Cooling | Screw mounting with heat spreader on mounting plate or cold-plate. |
| Dimensions | Width 65 mm,Height 134 mm,Depth 95 mm |
| Weight | 750 g |
A: International orders may be subject to customs duties, taxes, and import fees levied by the destination country. These charges are the responsibility of the recipient and are determined by the customs authorities. It's advisable to check with your local customs office for information on potential fees before placing an international order.
A: Yes, for upcoming popular products, we often offer pre-order options. You can find pre-order information on the product page and follow the instructions to place a pre-order.
A: We cannot offer a refund if the price of your purchase decreases. However, within a certain period of time, we can provide you with a certain amount of discount coupons as compensation.
Feb 19, 2026
Apr 14, 2025
Jan 03, 2024
Mar 09, 2022