- a
- b
- c
- d
- e
- f
- g
- h
- i
- j
- k
- l
- m
- n
- o
- p
- q
- r
- s
- t
- u
- v
- w
- x
- y
- z
- 3
- 7
Fast Track to a Quote
Fast Track to a Quote




Certification | Testing
Factory Certified
Refund guarantee
24h refund guarantee
Secure Payment
PayPal Verified

100% Original
Genuine OEM Parts
Fast Delivery
Shipped via FedEx / DHL / UPS
12-Month Warranty
Worry-Free Coverage
Secure Packaging
Safe & Reliable
5,000+ Global Suppliers
Trusted by Professionals
Send us your model numbers or nameplate details.
We will match your request with our 5,000+ verified suppliers and issue a quotation.
| Type | Inverter modules (single-axis modules) |
| System | ACOPOSmulti |
| Description | ACOPOSmulti inverter module, 44 A, AS, cold plate or pass-through mounting |
| B&R ID code | 0xA076 |
| Dynamic node allocation (DNA) | Yes |
| Cooling and mounting type | Cold plate or pass-through mounting |
| Slots for plug-in modules | 2 |
| CE | Yes |
| UKCA | Yes |
| Functional safety | Yes |
| UL | cULus E225616,Power conversion equipment |
| EAC | Yes |
| KC | Yes |
| Discharge capacitance | 0.22 µF |
| Degree of protection per EN 60529 | IP20 |
| Operating temperature | 5 to 40°C |
| Operating Relative Humidity | 5 to 85% |
| Dimensions | Width 106.5 mm,Height 317 mm,Depth ,Cold plate 212 mm,Pass-through mounting 209 mm |
| Weight | Approx. 4.3 kg |
| Module width | 2 |
A: International orders may be subject to customs duties, taxes, and import fees levied by the destination country. These charges are the responsibility of the recipient and are determined by the customs authorities. It's advisable to check with your local customs office for information on potential fees before placing an international order.
A: Yes, for upcoming popular products, we often offer pre-order options. You can find pre-order information on the product page and follow the instructions to place a pre-order.
A: We cannot offer a refund if the price of your purchase decreases. However, within a certain period of time, we can provide you with a certain amount of discount coupons as compensation.
Mar 09, 2022