      • Beckhoff Module EL3062-0030
      • Beckhoff Module EL3062-0030
      • Beckhoff Module EL3062-0030
      • Beckhoff Module EL3062-0030
      • Beckhoff Module EL3062-0030
      1/5
      Beckhoff Module EL3062-0030
      ✔ In Stock (Can ship in 5-7 days)
      Quantity
      MOQ : 2
      Payment Methods
      • Online Support 24/7
      • 12 Months Warranty for New Products
      • 30 Days Money Back Guarantee
      • Specifications
      • Q&A
      • Reviews
      Parameter
      Product series EtherCAT Terminals
      Type/signal single-ended
      Channels 2
      Signal (analog) 0…30 V
      Signal resolution (analog) 12 bit
      Number of inputs 2 (single-ended)
      Power supply via the E-bus
      Input filter limit frequency 1 kHz
      Weight approx. 60 g
      Operating/storage temperature -25…+60 °C/-40…+85 °C
      Relative humidity 95 %, no condensation