      • Danfoss Compressor HRM060T7LC6
      1/1
      Danfoss Compressor HRM060T7LC6
      There is no price at present, you can Request a Quote
      • Specifications
      • Q&A
      • Reviews
      Parameter
      Series HRM Series
      Type Scroll Compressors
      Refrigerant R22
      Segment usage Air conditioning
      Voltage 575 V
      Phase 3 Ph
      Frequency 60 Hz
      Net Weight 40.37 kg
      Cooling capacity 50Hz (Btu/h) -
      Cooling capacity 60Hz (Btu/h) 50580