      • Danfoss Compressor HRM060U1LC6
      1/1
      Danfoss Compressor HRM060U1LC6
      ✔ In Stock (Can ship in 5-7 days)
      Quantity
      MOQ : 1
      Payment Methods
      • Online Support 24/7
      • 12 Months Warranty for New Products
      • 30 Days Money Back Guarantee
      Series HRM Series
      Type Scroll compressor
      Refrigerant R22
      Segment usage Air conditioning
      Voltage 230 V
      Phase 1 Ph
      Frequency 60 Hz
      Net Weight 40.95 kg
      Cooling capacity 50Hz (Btu/h) -
      Cooling capacity 60Hz (Btu/h) 50580