      • GE Module IC200ALG260E
      1/1
      GE Module IC200ALG260E
      ✔ In Stock (Can ship in 5-7 days)
      Quantity
      MOQ : 1
      Payment Methods
      • Online Support 24/7
      • 12 Months Warranty for New Products
      • 30 Days Money Back Guarantee
      • Specifications
      • Q&A
      • Reviews
      Two jumpers on the carrier terminals can be used to configure voltage or current mode and unipolar or bipolar operation in voltage mode. One jumper selects either voltage or current operating mode. With this jumper connected, the module accepts current inputs in the 4mA to 20mA range. With no jumper installed the module accepts -10VDC to +10VDC inputs. In voltage mode, another jumper on the carrier can be used to select the 0 to 10VDC range