      MURATA Capacitor NFM41CC102R2A3L
      ✔ In Stock (Can ship in 5-7 days)
      Quantity
      MOQ : 679
      Payment Methods
      • Online Support 24/7
      • 12 Months Warranty for New Products
      • 30 Days Money Back Guarantee
      • Specifications
      • Q&A
      • Reviews
      Length:4.5±0.3mm Width : 1.6±0.3mm Thickness :1.0±0.2mm Capacitance : 1000pF +50/-20% Distance between external terminals g : 0.8mm min. DC Resistance(max.) : 300mΩ External terminal size e: 0.4±0.3mm External terminal size i :1.5±0.3mm External terminal size J : 0.3+0.3/-0.2mm Operating Temperature Range: -55℃ to 125℃ Rated Current:300mA Rated Voltage : 100Vdc Size code in inch(mm):1806 (4516M)