      Rubycon Capacitor 16RX30470M10X12.5
      ✔ In Stock (Can ship in 5-7 days)
      Quantity
      MOQ : 1200
      Payment Methods
      • Online Support 24/7
      • 12 Months Warranty for New Products
      • 30 Days Money Back Guarantee
      • Specifications
      • Q&A
      • Reviews
      Temperaturerange(℃):-40~130 Ratedvoltage(V):16V Capacitance(uF):470uF φD(mm):10 L(mm):12.5 Ratedripplecurrent(mArms):620130℃/100kHz ESRorZ(mΩ):15020℃/100kHz Durability(h):2000