      Rubycon Capacitor 250VXH1000MEFCSN30X40
      ✔ In Stock (Can ship in 5-7 days)
      Quantity
      MOQ : 109
      Payment Methods
      • Online Support 24/7
      • 12 Months Warranty for New Products
      • 30 Days Money Back Guarantee
      • Specifications
      • Q&A
      • Reviews
      Temperaturerange(℃):-25~105 Ratedvoltage(V):250V Capacitance(uF):1000uF φD(mm):30 L(mm):40 Ratedripplecurrent(mArms):2440105℃/120Hz Durability(h):5000