      Rubycon Capacitor 35PFV270M10X10.5
      ✔ In Stock (Can ship in 5-7 days)
      Quantity
      MOQ : 163
      Payment Methods
      • Online Support 24/7
      • 12 Months Warranty for New Products
      • 30 Days Money Back Guarantee
      • Specifications
      • Q&A
      • Reviews
      Temperaturerange(℃):-55~125 Ratedvoltage(V):35V Capacitance(uF):270uF φD(mm):10 L(mm):10.5 Ratedripplecurrent(mArms):2000125℃/100kHz ESRorZ(mΩ):2020℃/100kHz,20-40℃/100kHz Durability(h):4000 AllowableRippleCurrent(mArms):4700100℃/100kHz