      Rubycon Capacitor 35YXG3300MEFC16X40
      ✔ In Stock (Can ship in 5-7 days)
      Quantity
      MOQ : 325
      Payment Methods
      • Online Support 24/7
      • 12 Months Warranty for New Products
      • 30 Days Money Back Guarantee
      • Specifications
      • Q&A
      • Reviews
      Temperaturerange(℃):-40~105 Ratedvoltage(V):35V Capacitance(uF):3300uF φD(mm):16 L(mm):40 Ratedripplecurrent(mArms):4080105℃/100kHz ESRorZ(mΩ):1320℃/100kHz Durability(h):6000