      Rubycon Capacitor 400BXC2R2MEFC8X11.5
      ✔ In Stock (Can ship in 5-7 days)
      Quantity
      MOQ : 1200
      Payment Methods
      • Online Support 24/7
      • 12 Months Warranty for New Products
      • 30 Days Money Back Guarantee
      • Specifications
      • Q&A
      • Reviews
      Temperaturerange(℃):-25~105 Ratedvoltage(V):400V Capacitance(uF):2.2uF φD(mm):8 L(mm):11.5 Ratedripplecurrent(mArms):95105℃/100kHz Durability(h):8000