      Rubycon Capacitor 400PK100MEFC18X35.5
      ✔ In Stock (Can ship in 5-7 days)
      Quantity
      MOQ : 453
      Payment Methods
      • Online Support 24/7
      • 12 Months Warranty for New Products
      • 30 Days Money Back Guarantee
      • Specifications
      • Q&A
      • Reviews
      Temperaturerange(℃):-40~85 Ratedvoltage(V):400V Capacitance(uF):100uF φD(mm):18 L(mm):35.5 Ratedripplecurrent(mArms):42085℃/120Hz Durability(h):2000