      Rubycon Capacitor 63PX470MEFC12.5X20
      ✔ In Stock (Can ship in 5-7 days)
      Quantity
      MOQ : 822
      Payment Methods
      • Online Support 24/7
      • 12 Months Warranty for New Products
      • 30 Days Money Back Guarantee
      • Specifications
      • Q&A
      • Reviews
      Temperaturerange(℃):-55~105 Ratedvoltage(V):63V Capacitance(uF):470uF φD(mm):12.5 L(mm):20 Ratedripplecurrent(mArms):700105℃/120Hz Durability(h):2000