      • Schneider Contactor LC1D18FD
      1/1
      Schneider Contactor LC1D18FD
      ✔ In Stock (Can ship in 5-7 days)
      Quantity
      MOQ : 2
      poles description
      3P
      power pole contact composition
      3 NO
      [Ue] rated operational voltage
      Power circuit <= 690 V AC 25...400 Hz
      Power circuit <= 300 V DC
      [Ie] rated operational current
      18 A (at <60 °C) at <= 440 V AC AC-3 for power circuit
      32 A 140 °F (60 °C)) <= 440 V AC AC-1 power circuit