      • Schneider Contactor LC1D50AR7
      1/1
      Schneider Contactor LC1D50AR7
      ✔ In Stock (Can ship in 5-7 days)
      Quantity
      MOQ : 1
      [Ue] rated operational voltage
      Power circuit <= 690 V AC 25...400 Hz
      Power circuit: <= 300 V DC
      [Ie] rated operational current
      50 A 140 °F (60 °C)) <= 440 V AC AC-3 power circuit
      80 A 140 °F (60 °C)) <= 440 V AC AC-1 power circuit