      • Schneider Contactor LC1D80B7C
      1/1
      Schneider Contactor LC1D80B7C
      ✔ In Stock (Can ship in 5-7 days)
      Quantity
      MOQ : 2
      power pole contact composition
      3 NO
      Rated working current [Ie]
      80 A (at <60 °C) at <= 440 V AC AC-3 for power circuit
      125 A (at <60 °C) at <= 440 V AC AC-1 for power circuit
      Control circuit voltage
      24 V AC 50/60 Hz