      • Schneider Contactor LC1DT40BDC
      1/1
      Schneider Contactor LC1DT40BDC
      ✔ In Stock (Can ship in 5-7 days)
      Quantity
      MOQ : 2
      Rated working current [Ie]
      40 A (at <60 °C) at <= 440 V AC AC-1 for power circuit
      25 A 60 °C) on <= 440 V AC AC-3 for power circuit
      Control circuit voltage
      24 V DC