      • Schneider Contactor LC1F500E7
      1/1
      Schneider Contactor LC1F500E7
      ✔ In Stock (Can ship in 5-7 days)
      Quantity
      MOQ : 1
      [Ue] rated operational voltage
      <= 1000 V AC 50/60 Hz
      <= 460 V DC
      [Ie] rated operational current
      700 A 104 °F (40 °C)) <= 440 V AC AC-1
      500 A 131 °F (55 °C)) <= 440 V AC AC-3