      • SUMTAK Encoder IRS560-400-330
      1/1
      SUMTAK Encoder IRS560-400-330
      ✔ In Stock (Can ship in 5-7 days)
      Quantity
      MOQ : 1
      Payment Methods
      • Online Support 24/7
      • 12 Months Warranty for New Products
      • 30 Days Money Back Guarantee
      • Specifications
      • Q&A
      • Reviews
      Outer Diameter 56mm
      Length 32.5mm/45.5mm
      Shaft Diameter 8.0mm
      Supply Voltage: 10.8V-26.4V
      Supply Current (No load): <=70mA
      Output Type: Complementary
      Output Current: <=40mA