      • SUNON Fan KD1206PHS3.GN
      1/1
      SUNON Fan KD1206PHS3.GN
      ✔ In Stock (Can ship in 5-7 days)
      Quantity
      MOQ : 8
      Payment Methods
      • Online Support 24/7
      • 12 Months Warranty for New Products
      • 30 Days Money Back Guarantee
      • Specifications
      • Q&A
      • Reviews
      Parameter
      Fan Type DC Fan
      Series KD Series
      Voltage 12 VDC
      Frame Size 60 mm
      Frame Thickness 15 mm
      Frame Material PBT Plastic
      Bearing Type Sleeve
      Speed Low
      Function RoHS compliance
      Size Square - 60mm L x 60mm H
      Power Current -
      Power Consumption (WATTS) 700 mW
      Speed 3000 RPM
      Air Flow 15.0 CFM (0.420m3/min)
      Static Pressure 0.120 in H2O (30.0 Pa)