      • TENGEN Contactor CJ20-100A 36V
      1/1
      TENGEN Contactor CJ20-100A 36V
      ✔ In Stock (Can ship in 5-7 days)
      Quantity
      MOQ : 2
      Payment Methods
      • Online Support 24/7
      • 12 Months Warranty for New Products
      • 30 Days Money Back Guarantee
      • Specifications
      • Q&A
      • Reviews
      The TENGEN Contactor is high quality!
      (AC-3, 380V) Rated working current: 100A
      Coil rated control power supply voltage Us: AC 50Hz, 36V
      Ask questions
      (0/1,200)
      Max 1200 characters
      • Q: Can I get a refund if the price of a product drops shortly after my purchase?
      • Q: How can I search for products on the website?
      • Q: How can I check the status of my refund?
      View More
      Question has been sent successfully
      Reviews
      • M
        Martin Cisneros
        Feb 20, 2026
        TENGEN Contactor CJ20-100A 36V
        Easy to find what I needed, and the checkout process was a breeze.
        Helpful
        Unhelpful
      • K
        Kurt Bluhm
        Jun 07, 2025
        TENGEN Contactor CJ20-100A 36V
        That's perfectly okay with me.
        Helpful
        Unhelpful
      • D
        Dollie Treat
        Oct 30, 2024
        TENGEN Contactor CJ20-100A 36V
        That's perfect, just what I was searching for.
      • B
        Bryan Fountain
        Oct 29, 2024
        TENGEN Contactor CJ20-100A 36V
        Buen servicio al cliente y entrega rápida.
      • A
        Anonymous user
        Nov 25, 2022
        TENGEN Contactor CJ20-100A 36V
        All was ok! No problems whatsoever.
      TENGEN Contactor CJ20-100A 36V