- a
- b
- c
- d
- e
- f
- g
- h
- i
- j
- k
- l
- m
- n
- o
- p
- q
- r
- s
- t
- u
- v
- w
- x
- y
- z
- 3
- 7
Fast Track to a Quote
Fast Track to a Quote


Certification | Testing
Factory Certified
Refund guarantee
24h refund guarantee
Secure Payment
PayPal Verified

100% Original
Genuine OEM Parts
Fast Delivery
Shipped via FedEx / DHL / UPS
12-Month Warranty
Worry-Free Coverage
Secure Packaging
Safe & Reliable
5,000+ Global Suppliers
Trusted by Professionals
Send us your model numbers or nameplate details.
We will match your request with our 5,000+ verified suppliers and issue a quotation.
| Type | Other functions modules |
| System | X20 System |
| Description | X20 analog input module, vibration measurement, 4 IEPE analog inputs, 50 kHz sampling frequency, 24-bit converter resolution |
| B&R ID code | 0xF1C5 |
| Power consumption | 0.01 W |
| CE | Yes |
| UKCA | Yes |
| ATEX | - |
| UL | - |
| HazLoc | - |
| DNV | Temperature: B(0 to 55°C),Humidity: B(up to 100%),Vibration: B(4 g),EMC: B(bridge and open deck) |
| LR | ENV1 |
| KR | - |
| ABS | Yes |
| BV | EC33B,Temperature: 5 - 55°C,Vibration: 4 g,EMC: Bridge and open deck |
| EAC | Yes |
| KC | - |
| Nominal voltage | 24 VDC ±20% |
| Switching voltage | - |
| Nominal output current | - |
| Total nominal current | - |
| Connection type | - |
| Electrical isolation | Channel isolated from bus,Channel not isolated from channel |
| Degree of protection per EN 60529 | IP20 |
| Operating temperature | -25 to 60°C |
| Operating Relative Humidity | 5 to 95%, non-condensing |
| Pitch | 12.5+0.2mm |
A: To unsubscribe from marketing emails, you can click on the "Unsubscribe" link located at the bottom of the email. This will allow you to opt out of receiving further marketing communications from us.
A: In the rare event that you receive a damaged or defective product, please contact our customer service immediately. We will assist you in resolving the issue by arranging a return, replacement, or repair, depending on the circumstances.
A: We do our best to ensure the accuracy of product images. However, due to variations in display devices and lighting conditions, there may be slight differences in actual colors. We provide detailed color descriptions to assist you in making better choices.
Mar 09, 2022