- a
- b
- c
- d
- e
- f
- g
- h
- i
- j
- k
- l
- m
- n
- o
- p
- q
- r
- s
- t
- u
- v
- w
- x
- y
- z
- 3
- 7
Fast Track to a Quote
Fast Track to a Quote




Certification | Testing
Factory Certified
Refund guarantee
24h refund guarantee
Secure Payment
PayPal Verified

100% Original
Genuine OEM Parts
Fast Delivery
Shipped via FedEx / DHL / UPS
12-Month Warranty
Worry-Free Coverage
Secure Packaging
Safe & Reliable
5,000+ Global Suppliers
Trusted by Professionals
Send us your model numbers or nameplate details.
We will match your request with our 5,000+ verified suppliers and issue a quotation.
| Type | Bus controller modules |
| System | X67 System |
| Description | X67 bus controller, 1 CANopen interface, X2X Link power supply 15 W, 16 digital channels configurable as inputs or outputs, 24 VDC, 0.5 A, configurable input filter, 2 event counters 50 kHz, CAN bus galvanically isolated M12 connectors, high-density module |
| Inputs/Outputs | 16 digital channels, configurable as inputs or outputs using software, inputs with additional functions |
| Insulation voltage between channel and bus | 500 Veff |
| Nominal voltage | 24 VDC |
| B&R ID code | Bus controller 0xB12A,Internal I/O module 0xB52A |
| Sensor/Actuator power supply | 0.5 A summation current |
| Status indicators | I/O function per channel, supply voltage, bus function |
| CE | Yes |
| UKCA | Yes |
| ATEX | Zone 2, II 3G Ex nA IIA T5 Gc,IP67, Ta = 0 - Max. 60°C,TÜV 05 ATEX 7201X |
| UL | cULus E115267,Industrial control equipment |
| HazLoc | cCSAus 244665,Process control equipment,for hazardous locations,Class I, Division 2, Groups ABCD, T5 |
| EAC | Yes |
| KC | Yes |
| Electrical isolation | Bus isolated from CANopen and channel,Channel isolated from CANopen,Channel not isolated from channel |
| Degree of protection per EN 60529 | IP67 |
| Operating temperature | -25 to 60°C |
| Dimensions | Width 53 mm,Height 155 mm,Depth 42 mm |
| Weight | 300 g |
A: International orders may be subject to customs duties, taxes, and import fees levied by the destination country. These charges are the responsibility of the recipient and are determined by the customs authorities. It's advisable to check with your local customs office for information on potential fees before placing an international order.
A: Yes, for upcoming popular products, we often offer pre-order options. You can find pre-order information on the product page and follow the instructions to place a pre-order.
A: We cannot offer a refund if the price of your purchase decreases. However, within a certain period of time, we can provide you with a certain amount of discount coupons as compensation.
Mar 09, 2022