      CDE Capacitor SLPX472M035A3P3
      ✔ In Stock (Can ship in 5-7 days)
      Quantity
      MOQ : 453
      Payment Methods
      • Online Support 24/7
      • 12 Months Warranty for New Products
      • 30 Days Money Back Guarantee
      • Specifications
      • Q&A
      • Reviews
      For New Design:Yes Capacitance :4,700 µF Voltage DC:35V Tolerance:-20%/+20% Min Temp:-40°C MaxC Temp:85°C Load Life :3,000 @ 85°C Ripple Current:2.46 A @ 120 Hz, 85°C Ripple Current:3.08 A @ 20 kHz, 85°C ESR:113 mΩ @ 120 Hz, 25°C ESR:85 mΩ @ 20 kHz, 25°C D:22mm L:30mm