      • COSEL Power Supply PBA15F-5-E
      1/1
      COSEL Power Supply PBA15F-5-E
      ✔ In Stock (Can ship in 5-7 days)
      Quantity
      MOQ : 5
      Payment Methods
      • Online Support 24/7
      • 12 Months Warranty for New Products
      • 30 Days Money Back Guarantee
      • Specifications
      • Q&A
      • Reviews
      Manufacturer: Cosel Product Category: Switching Power Supplies RoHS: Details Output Voltage-Channel 1: 5 VDC Number of Outputs: 1 Output Output Power: 15 W Open Frame/Enclosed: Open Frame Input Voltage: 85 VAC to 264 VAC, 110 VDC to 370 VDC Output Current-Channel 1: 3 A Industry: Industrial Mounting Style: Chassis Length: 3.4 in Width: 3.1 in Height: 1.2 in Series: PBA Input Frequency: 50 Hz/60 Hz Isolation Voltage: 3 kVAC Operating Temperature Range: - 10 C to + 71 C Packaging: Bulk Brand: Cosel Cooling Method: Convection Efficiency: 75 % Input Voltage, Max: 264 VAC, 370 VDC Input Voltage, Min: 85 VAC, 110 VDC Load Regulation: Regulated Maximum Operating Temperature: + 71 C Mechanical Style: Open / Enclosed Frame Minimum Operating Temperature: - 10 C Output Voltage V1, Nominal: 5 VDC Power - Convection: 15 W Product Type: Switching Power Supplies Factory Pack Quantity: 1 Subcategory: AC-DC Power Supply