- a
- b
- c
- d
- e
- f
- g
- h
- i
- j
- k
- l
- m
- n
- o
- p
- q
- r
- s
- t
- u
- v
- w
- x
- y
- z
- 3
- 7
Fast Track to a Quote
Fast Track to a Quote




Certification | Testing
Factory Certified
Refund guarantee
24h refund guarantee
Secure Payment
PayPal Verified

100% Original
Genuine OEM Parts
Fast Delivery
Shipped via FedEx / DHL / UPS
12-Month Warranty
Worry-Free Coverage
Secure Packaging
Safe & Reliable
5,000+ Global Suppliers
Trusted by Professionals
Send us your model numbers or nameplate details.
We will match your request with our 5,000+ verified suppliers and issue a quotation.
| Series | ASB Series |
| Fan Type | Axial Fan |
| Size / Dimension | 40 mm SQUARE or 42 x 45 x 19 mm |
| Bearing Type | Sleeve |
| Voltage - Rated | 5 VDC |
| Air Flow | 4.4 CFM (0.123m³/min) |
| Noise | 15.0dB(A) |
| Power (Watts) | 250 mW |
| Speed (RPM) | 4000 RPM |
| Termination | 2 Wire Leads |
| Operating Temperature | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Approval Agency | CE, CSA, UL, VDE |
| Weight | 0.03 lb (13.61 g) |
A: International orders may be subject to customs duties, taxes, and import fees levied by the destination country. These charges are the responsibility of the recipient and are determined by the customs authorities. It's advisable to check with your local customs office for information on potential fees before placing an international order.
A: Yes, for upcoming popular products, we often offer pre-order options. You can find pre-order information on the product page and follow the instructions to place a pre-order.
A: We cannot offer a refund if the price of your purchase decreases. However, within a certain period of time, we can provide you with a certain amount of discount coupons as compensation.
Jul 17, 2025
Feb 26, 2025
Sep 24, 2024
Jul 26, 2024
Nov 14, 2023
Oct 13, 2023
Mar 09, 2022