      Rubycon Capacitor 10YXJ470M6.3X11
      ✔ In Stock (Can ship in 5-7 days)
      Quantity
      MOQ : 2600
      Payment Methods
      • Online Support 24/7
      • 12 Months Warranty for New Products
      • 30 Days Money Back Guarantee
      • Specifications
      • Q&A
      • Reviews
      Temperaturerange(℃):-40~105 Ratedvoltage(V):10V Capacitance(uF):470uF φD(mm):6.3 L(mm):11 Ratedripplecurrent(mArms):400105℃/100kHz ESRorZ(mΩ):22020℃/100kHz Durability(h):6000