      Rubycon Capacitor 16YXJ4700M16X25
      ✔ In Stock (Can ship in 5-7 days)
      Quantity
      MOQ : 289
      Payment Methods
      • Online Support 24/7
      • 12 Months Warranty for New Products
      • 30 Days Money Back Guarantee
      • Specifications
      • Q&A
      • Reviews
      Temperaturerange(℃):-40~105 Ratedvoltage(V):16V Capacitance(uF):4700uF φD(mm):16 L(mm):25 Ratedripplecurrent(mArms):2930105℃/100kHz ESRorZ(mΩ):2120℃/100kHz Durability(h):10000