      Rubycon Capacitor 25YXG470MEFC10X16
      ✔ In Stock (Can ship in 5-7 days)
      Quantity
      MOQ : 2837
      Payment Methods
      • Online Support 24/7
      • 12 Months Warranty for New Products
      • 30 Days Money Back Guarantee
      • Specifications
      • Q&A
      • Reviews
      Temperaturerange(℃):-40~105 Ratedvoltage(V):25V Capacitance(uF):470uF φD(mm):10 L(mm):16 Ratedripplecurrent(mArms):1210105℃/100kHz ESRorZ(mΩ):6020℃/100kHz Durability(h):5000