      Rubycon Capacitor 35YXF2200MEFC16X31.5
      ✔ In Stock (Can ship in 5-7 days)
      Quantity
      MOQ : 406
      Payment Methods
      • Online Support 24/7
      • 12 Months Warranty for New Products
      • 30 Days Money Back Guarantee
      • Specifications
      • Q&A
      • Reviews
      Temperaturerange(℃):-25~105 Ratedvoltage(V):35V Capacitance(uF):2200uF φD(mm):16 L(mm):31.5 Ratedripplecurrent(mArms):2000105℃/100kHz ESRorZ(mΩ):2920℃/100kHz Durability(h):10000