      Rubycon Capacitor 450BXW56MEFR12.5X40
      ✔ In Stock (Can ship in 5-7 days)
      Quantity
      MOQ : 232
      Payment Methods
      • Online Support 24/7
      • 12 Months Warranty for New Products
      • 30 Days Money Back Guarantee
      • Specifications
      • Q&A
      • Reviews
      Temperaturerange(℃):-40~105 Ratedvoltage(V):450V Capacitance(uF):56uF φD(mm):12.5 L(mm):40 Ratedripplecurrent(mArms):1350105℃/100kHz,540105℃/120Hz Durability(h):12000