      Rubycon Capacitor 50PX330MEFC10X16
      ✔ In Stock (Can ship in 5-7 days)
      Quantity
      MOQ : 1357
      Payment Methods
      • Online Support 24/7
      • 12 Months Warranty for New Products
      • 30 Days Money Back Guarantee
      • Specifications
      • Q&A
      • Reviews
      Temperaturerange(℃):-55~105 Ratedvoltage(V):50V Capacitance(uF):330uF φD(mm):10 L(mm):16 Ratedripplecurrent(mArms):470105℃/120Hz Durability(h):2000