      Rubycon Capacitor 63YXG1200MEFC18X35.5
      ✔ In Stock (Can ship in 5-7 days)
      Quantity
      MOQ : 480
      Payment Methods
      • Online Support 24/7
      • 12 Months Warranty for New Products
      • 30 Days Money Back Guarantee
      • Specifications
      • Q&A
      • Reviews
      Temperaturerange(℃):-40~105 Ratedvoltage(V):63V Capacitance(uF):1200uF φD(mm):18 L(mm):35.5 Ratedripplecurrent(mArms):1790105℃/100kHz ESRorZ(mΩ):4020℃/100kHz Durability(h):6000