      • Schneider Contactor LC1D95FD
      1/1
      Schneider Contactor LC1D95FD
      ✔ In Stock (Can ship in 5-7 days)
      Quantity
      MOQ : 1
      power pole contact composition
      3 NO
      Rated working voltage [Ue]
      Power circuit: 1000 V AC 25...400 Hz
      Rated working current [Ie]
      95 A 60 °C) at <= 440 V AC-3 for power circuit
      125 A 60 °C) at <= 690 V AC-1 for power circuit