      • Schneider Contactor LC1DT80AF7
      1/1
      Schneider Contactor LC1DT80AF7
      ✔ In Stock (Can ship in 5-7 days)
      Quantity
      MOQ : 1
      [Ue] rated operational voltage
      Power circuit: <= 690 V AC 25...400 Hz
      Power circuit: <= 300 V DC
      [Ie] rated operational current
      80 A 140 °F (60 °C)) <= 440 V AC AC-1 power circuit
      control circuit type
      AC at 50/60 Hz
      [Uc] control circuit voltage
      110 V AC 50/60 Hz
      auxiliary contact composition
      1 NO + 1 NC
      [Uimp] rated impulse withstand voltage
      6 kV IEC 60947