      • Schneider Contactor LC1N65E5N
      1/1
      Schneider Contactor LC1N65E5N
      ✔ In Stock (Can ship in 5-7 days)
      Quantity
      MOQ : 1
      power pole contact composition
      3 NO
      Rated working voltage [Ue]
      Power circuit: <= 690 V AC 50/60 Hz
      Rated working current [Ie]
      65 A (at <60 °C) at <= 440 V AC AC-3 for power circuit
      80 A (at <60 °C) at <= 440 V AC AC-1 for power circuit
      28 A 60 °C) on <= 440 V AC AC-4 for power circuit