- a
- b
- c
- d
- e
- f
- g
- h
- i
- j
- k
- l
- m
- n
- o
- p
- q
- r
- s
- t
- u
- v
- w
- x
- y
- z
- 3
- 7
Fast Track to a Quote
Fast Track to a Quote


Certification | Testing
Factory Certified
Refund guarantee
24h refund guarantee
Secure Payment
PayPal Verified

100% Original
Genuine OEM Parts
Fast Delivery
Shipped via FedEx / DHL / UPS
12-Month Warranty
Worry-Free Coverage
Secure Packaging
Safe & Reliable
5,000+ Global Suppliers
Trusted by Professionals
Send us your model numbers or nameplate details.
We will match your request with our 5,000+ verified suppliers and issue a quotation.
| Fan Type | DC Fan |
| Series | E Series |
| Voltage | 12 VDC |
| Frame Size | 120 mm |
| Frame Thickness | 38 mm |
| Frame Material | - |
| Bearing Type | 2 Ball |
| Speed | Middle |
| Function | AutoRestart and F type(3rd wire) |
| Size | 120 mm x 120 mm x 38 mm |
| Power Current | 421 mA |
| Power Consumption (WATTS) | 5.1 W |
| Speed | 2600 RPM |
| Air Flow | 116 CFM |
| Static Pressure | 0.26 in H2O |
| Noise | 44dB(A) |
| Termination | - |
| IP Rating | - |
| Approval Agency | - |
| Operating Temperature | - |
| Weight | - |
A: International orders may be subject to customs duties, taxes, and import fees levied by the destination country. These charges are the responsibility of the recipient and are determined by the customs authorities. It's advisable to check with your local customs office for information on potential fees before placing an international order.
A: Yes, for upcoming popular products, we often offer pre-order options. You can find pre-order information on the product page and follow the instructions to place a pre-order.
A: We cannot offer a refund if the price of your purchase decreases. However, within a certain period of time, we can provide you with a certain amount of discount coupons as compensation.
Mar 14, 2026
Oct 21, 2025
May 04, 2025
Jul 10, 2024
Mar 10, 2024
Mar 09, 2022