      MURATA Capacitor NFM18PC225B1A3
      ✔ In Stock (Can ship in 5-7 days)
      Quantity
      MOQ : 1007
      Payment Methods
      • Online Support 24/7
      • 12 Months Warranty for New Products
      • 30 Days Money Back Guarantee
      • Specifications
      • Q&A
      • Reviews
      Length : 1.6±0.1mm Width : 0.8±0.1mm Thickness: 0.8±0.1mm Capacitance : 2.2μF ±20% Distance between external terminals g: 0.2mm min. DC Resistance(max.): 10mΩ External terminal size e : 0.25±0.1mm External terminal size i :0.4±0.1mm Operating Temperature Range : -40℃ to 85℃ Rated Current :4A Rated Voltage :10Vdc Size code in inch(mm) :0603 (1608M)