      Rubycon Capacitor 160TXW330MEFR16X30
      ✔ In Stock (Can ship in 5-7 days)
      Quantity
      MOQ : 181
      Payment Methods
      • Online Support 24/7
      • 12 Months Warranty for New Products
      • 30 Days Money Back Guarantee
      • Specifications
      • Q&A
      • Reviews
      Temperaturerange(℃):-40~105 Ratedvoltage(V):160V Capacitance(uF):330uF φD(mm):16 L(mm):30 Ratedripplecurrent(mArms):1680105℃/100kHz,1200105℃/120Hz Durability(h):12000