      Rubycon Capacitor 400TXW56MEFR12.5X35
      ✔ In Stock (Can ship in 5-7 days)
      Quantity
      MOQ : 406
      Payment Methods
      • Online Support 24/7
      • 12 Months Warranty for New Products
      • 30 Days Money Back Guarantee
      • Specifications
      • Q&A
      • Reviews
      Temperaturerange(℃):-40~105 Ratedvoltage(V):400V Capacitance(uF):56uF φD(mm):12.5 L(mm):35 Ratedripplecurrent(mArms):750105℃/100kHz,500105℃/120Hz Durability(h):12000