      Rubycon Capacitor 6.3YXG4700MEFC12.5X30
      ✔ In Stock (Can ship in 5-7 days)
      Quantity
      MOQ : 822
      Payment Methods
      • Online Support 24/7
      • 12 Months Warranty for New Products
      • 30 Days Money Back Guarantee
      • Specifications
      • Q&A
      • Reviews
      Temperaturerange(℃):-40~105 Ratedvoltage(V):6.3V Capacitance(uF):4700uF φD(mm):12.5 L(mm):30 Ratedripplecurrent(mArms):2650105℃/100kHz ESRorZ(mΩ):2420℃/100kHz Durability(h):6000