      • Schneider Contactor LC1DT25E7C
      1/1
      Schneider Contactor LC1DT25E7C
      ✔ In Stock (Can ship in 5-7 days)
      Quantity
      MOQ : 6
      Payment Methods
      • Online Support 24/7
      • 12 Months Warranty for New Products
      • 30 Days Money Back Guarantee
      • Specifications
      • Q&A
      • Reviews
      The Schneider Contactor is high quality!
      power pole contact composition
      4 NO
      Rated working current [Ie]
      25 A 60 °C) on <= 440 V AC AC-1 for power circuit
      12 A 60 °C) on <= 440 V AC AC-3 for power circuit
      Control circuit voltage
      48 V AC 50/60 Hz