- a
- b
- c
- d
- e
- f
- g
- h
- i
- j
- k
- l
- m
- n
- o
- p
- q
- r
- s
- t
- u
- v
- w
- x
- y
- z
- 3
- 7
Fast Track to a Quote
Fast Track to a Quote




Certification | Testing
Factory Certified
Refund guarantee
24h refund guarantee
Secure Payment
PayPal Verified

100% Original
Genuine OEM Parts
Fast Delivery
Shipped via FedEx / DHL / UPS
12-Month Warranty
Worry-Free Coverage
Secure Packaging
Safe & Reliable
5,000+ Global Suppliers
Trusted by Professionals
Send us your model numbers or nameplate details.
We will match your request with our 5,000+ verified suppliers and issue a quotation.
| Fan Type | DC Fan |
| Series | KDE Series |
| Voltage | 5 VDC |
| Frame Size | 40 mm |
| Frame Thickness | 10 mm |
| Frame Material | PBT Plastic |
| Bearing Type | Sleeve |
| Speed | Middle |
| Function | - |
| Size | Square - 40mm L x 40mm H |
| Power Current | - |
| Power Consumption (WATTS) | 600 mW |
| Speed | 6000 RPM |
| Air Flow | 5.6 CFM (0.157m3/min) |
| Static Pressure | 0.130 in H2O (32.4 Pa) |
| Noise | 24.0dB(A) |
| Termination | 2 Wire Leads |
| IP Rating | - |
| Approval Agency | cUR, UL |
| Operating Temperature | 14 ~ 158~F (-10 ~ 70~C) |
| Weight | 0.044 lb (19.96 g) |
A: International orders may be subject to customs duties, taxes, and import fees levied by the destination country. These charges are the responsibility of the recipient and are determined by the customs authorities. It's advisable to check with your local customs office for information on potential fees before placing an international order.
A: Yes, for upcoming popular products, we often offer pre-order options. You can find pre-order information on the product page and follow the instructions to place a pre-order.
A: We cannot offer a refund if the price of your purchase decreases. However, within a certain period of time, we can provide you with a certain amount of discount coupons as compensation.
Mar 10, 2026
Jan 08, 2026
Oct 15, 2025
Jul 21, 2025
Jun 27, 2025
Oct 03, 2024
Mar 09, 2022