      • SUNON Fan PMD1206PTV2-A
      1/1
      SUNON Fan PMD1206PTV2-A
      ✔ In Stock (Can ship in 5-7 days)
      Quantity
      MOQ : 8
      Series PMD Series
      Voltage 12 VDC
      Frame Size 60 mm
      Frame Thickness 25 mm
      Frame Material PBT Plastic
      Bearing Type Vapo
      Speed Middle
      Function AutoRestart
      Size 60 mm x 60 mm x 25 mm
      Power Current 269 mA
      Power Consumption (WATTS) 3.2 W
      Speed 6100 RPM
      Air Flow 31.5 CFM
      Static Pressure 0.42 in H2O
      Noise 41dB(A)
      The SUNON Fan is high quality!
      12VDC