      Rubycon Capacitor 16YXF330MEFC8X11.5
      ✔ In Stock (Can ship in 5-7 days)
      Quantity
      MOQ : 1643
      Payment Methods
      • Online Support 24/7
      • 12 Months Warranty for New Products
      • 30 Days Money Back Guarantee
      • Specifications
      • Q&A
      • Reviews
      Temperaturerange(℃):-40~105 Ratedvoltage(V):16V Capacitance(uF):330uF φD(mm):8 L(mm):11.5 Ratedripplecurrent(mArms):400105℃/100kHz ESRorZ(mΩ):25020℃/100kHz Durability(h):7000